Najbardziej niesamowite zdjęcia Twojego dziecka Słodkie maleństwo, które dopiero co pojawiło się na świecie to jeden z najpiękniejszych widoków, który chwyta za serce. Fotografia noworodków to wyjątkowa sesja, która pozwoli Ci uwiecznić pierwsze dni życia Twojego największego skarbu. To czas, kiedy noworodki są najmniejsze, większość czasu śpią i są tak małe, że ich cała dłoń obejmuje twój jeden palec…Warto zatrzymać te bezcenne chwile, by móc wracać do nich za miesiąc, rok, 10 i 20 lat… Sesja noworodków to wspaniały prezent dla rodziców i dla dziecka, który będzie wzruszać za każdym razem, gdy będziesz oglądać zdjęcia.

Sesje noworodkowe najczęściej odbywają się pomiędzy 5 a 14 dniem. Najważniejsze jest dla mnie bezpieczeństwo Państwa dziecka, dlatego  Odbyłam warsztaty i szkolenia z zakresu fotografii noworodkowej u znanych i cenionych  w Polsce fotografów.  Wykonuję je w studio fotograficznym w Skórzewie. Sesję rozpoczynamy przeważnie o godzinie 9 rano. Fotograficzne atelier jest przystosowane dla najmłodszych modeli, jest odpowiednia temperatura, spokój, kącik do przewijania, kanapa do odpoczynku dla rodziców, kuchnia i toaleta, ubranka i rekwizyty do sesji.
Najczęściej sesja trwa od 2 do 4 godzin, ale jej długość wyznacza zamówiony wariant sesji i nastrój dziecka w danym dniu.
Zapraszam do kontaktu telefonicznego lub mailowego jeszcze przed urodzeniem dziecka, omówienia szczegółów sesji, wstępnej rezerwacji terminu, wstępnej bo natura czasami bywa trudna do przewidzenia i poród może odbyć się przed wyznaczonym terminem lub po terminie.
Ostateczny, czyli 100% termin sesji noworodkowej ustalam z Państwem po przyjściu na świat dziecka. Im wcześniej odbędzie się sesja tym lepiej. Każdy kolejny dzień sprawia, że maluszek coraz mniej śpi, jest mniej elastyczny, coraz bardziej czujny podczas układania do zdjęć, a wykonanie doskonałych kadrów jest trudniejsze. Dziecko pomiędzy 5 a 14 dniem na ogół głęboko śpi, jest skulone prawie jak w brzuszku mamy, nie jest jeszcze ciekawe świata, można je łatwiej układać do zdjęć w koszyczki, skrzyneczki i wiaderka.

Fotografuję dziecko z mamą, dziecko z tatą, dziecko ze starszą siostrzyczką lub braciszkiem, wspólne zdjęcia z rodzicami. Jeśli na sesji będzie obecne starsze rodzeństwo, proszę o taką informację przed sesją, konieczna jest opieka drugiego rodzica, babci lub innego opiekuna. Wspólne zdjęcia wykonujemy na początku lub na końcu sesji. Sesja trwa kilka godzin, starsze dziecko poza ujęciami przez taki długi czas będzie zniecierpliwione, dlatego spędzi czas z drugim rodzicem, tak aby 100% uwagi mamy dziecka i fotografa było skupione na noworodku.

Ubiór rodziców
Ubranie rodziców powinno być wygodne, warto też zabrać dodatkowe, zapasowe ubranie jeśli ulegnie zabrudzeniu, trzymając dziecko przydarzy się to coś…
Przygotowując się do sesji rodzinnej czyli mama z dzieckiem, tata z dzieckiem, rodzice z dzieckiem i jeśli jest to z rodzeństwem warto pomyśleć o przynajmniej jednej wspólnej stylizacji, która będzie spójna kolorystycznie, bez ostrych tonacji kolorów i bez bardzo wzorzystych nadruków. Służę radą i pomocą również w tym zakresie.

Dodatkowe informacje
Na sesję proszę zabrać kilka pampersów, pieluszkę tetrową, chusteczki nawilżane, kocyk do otulenia dziecka, jeśli posiadacie Państwo szumisia i smoczek.
Warto unikać umawiania się na sesję po szczepieniach, w czasie przeziębień dziecka lub krótko po oraz w czasie innych sytuacji, które są niepokojące dla dziecka.

Scroll to top